Jak rozliczyć podatek PIT za 2013 rok?

Posted by on gru 14, 2012 in Blog | 0 comments

Wkrótce trzeba będzie pozyskać formularze podatkowe oraz zacząć głowić się nad ich wypełnieniem i wysłaniem do Urzędu Skarbowego. W nadchodzącym roku podatkowym (okres za 2013 rok) będzie można dokonać rozliczenia PIT na kilka sposobów. Rozliczenia podatkowe 2013 to nie tylko kolejki w Urzędach Skarbowych. Odkąd wprowadzono system e-deklaracji rozliczenia PIT powoli przestały kojarzyć się z przepychankami w Urzędach Skarbowych, kolejkami oraz męczącą biurokracją, a zaczęły być powiązywane z Internetem. Ministerstwo Finansów wprowadziło nowe możliwości przesyłania deklaracji podatkowych, by usprawnić działanie urzędów.

Podatki 2013 - rozliczenie przez Internet

Od 2008 roku podatnik może wysłać PIT przez Internet. Początkowo projekt nie cieszył się wielką popularnością, bowiem bez e-podpisu nie można było dokonać rozliczenia podatku dochodowego przez Internet. Wkrótce sytuacja się zmieniła i zniesiono obowiązek posiadania elektronicznego podpisu. Dzisiaj, aby rozliczyć PIT przez Internet wystarczy podać kilka danych:
  • Imię
  • Nazwisko
  • Data urodzenia
  • Numer NIP (tylko przedsiębiorcy) lub PESEL (reszta podatników)
  • Wielkość dochodu z poprzedniego roku podatkowego
Aby dokonać rozliczenia PIT 2013 przez Internet, trzeba skorzystać z programu do rozliczenia podatkowego. Jednym z takich programów jest PIT Program 2013, który dostępny jest za darmo na naszej stronie. Wejdź na Program PIT i dowiedz się więcej o programie.

Rozliczenie podatku dochodowego 2013 za pomocą aktywnych formularzy

Program do PIT 2012 to nie jedyny sposób na podatek dochodowy. Rozliczenie możliwe jest również dzięki tzw. aktywnym formularzom. Są to pliki, które przypominają arkusze excell. Użytkownik pobiera aktywny formularz PIT i wypełnia go na komputerze. Formularz automatycznie przelicza wszystkie podane dane i wpisuje je we właściwe rubryki. Aktywny formularz należy później wydrukować i zanieść do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.   UWAGA! Jakikolwiek sposób na rozliczenie pit 2012 by się nie wybrało, należy pamiętać, by nadesłać PIT w terminie!pit 36l pit 2013 pit 37 online pity 2012 korekta PIT 2012 pit 2012 pit 28 rozliczenie podatkowe PIT w Internecie pit 36

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz litery z obrazka.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>